Pieskovanie plastov

 

Chcete plastovým výrobkom vrátiť ich pôvodný vzhľad? Alebo chcete vyčistiť plastové výrobky v priemyselnej výrobe? Všetko je možné, len s malými rozdielmi oproti pieskovaniu iných bežných materiálov.

plast_1

Prečo sa plasty pieskujú? Plastové povrchy sa rovnako ako iné povrchy nevyhnú deštrukcii. Okrem iného na ne pôsobia poveternostné vplyvy a slnečné žiarenie. Všetci napríklad poznáme zašlé, biele záhradie stoličky. Pieskovanie plastov však nie je iba o pieskovaní záhradného nábytku. Svoje využitie môže nájsť aj napríklad v priemysle pri sériovej výrobe na odstraňovanie nedostatkov z výroby, alebo ako príprava povrchu na ďalšiu povrchovú úpravu.

 

Postup pri pieskovaní plastov je veľmi podobný ako pri pieskovaní dreva. Dôležité je to, čo od pieskovania očakávate. Pokiaľ iba renovujete alebo odstraňujete starý náter, nie je potrebné hrubé abrazivo. U plastov sa často stretávame s bežným PVC, ktoré je relatívne mäkké - tu je potom podobnosť s dreveným povrchom. Kľúčom k úspechu je postupovať postupne. Na začiatku používajte jemnejšie abrazivo a menší tlak. Potom v prípade potreby môžete zvyšovať.

Aké abrazivo použiť? Pri pieskovaní plastových povrchov, a predovšetkým na ich drobné dočisťovanie sa často používa abrazivo - sklenená balotina, alebo sóda bicarbona. Tieto abrazíva vytvárajú na povrchu jemnú štruktúru a zaisťujú skôr čistiacu funkciu. Pri tvrdších materiáloch alebo väčších povrchoch, kde si zákazník praje matný povrch (vytvára drsnejšiu štruktúru), je možné použiť napríklad prírodné korundy rôznej hrubosti.

Pri strojoch je voľba jednoduchá. Vyberajte podľa frekvencie použitia: zvoľte rad PREMIUM alebo PROFI a potom podľa veľkosti predmetov vyberajte pieskovací box alebo mobilné pieskovacie zariadenie.

Náš TIP: pieskovací box Procarosa PROFI420 alebo mobilné pieskovacie zariadenie Procarosa PROFI20-II.